За брзо возење 240 санкции на територија на цела држава

Од:

Во текот на вчерашниот ден во рамки на спроведена зајакната акциска контрола на територијата на државата за санкционирање возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, санкционирани се 240 возачи.

dobivaj vesti na viber

Од нив, информираа денеска од МВР, 12 возилa се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а едно возило се движело со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.

Би можело да ве интересира

Контролирани 38 возила за јавен превоз на подрачјето на СВР Тетово, санкционирани 5 недостатоци

Ана Ололовска

150 санкционирани возачи во Скопје, 21 без возачка

Ана Ололовска

187 санкционирани возачи во Скопје, 69 за брзо возење

Ана Ололовска

178 санкционирани возачи во Скопје, 29 за брзо возење

Ана Ололовска

148 санкционирани возачи во Скопје, 24 возачи на мотоцикли

Ана Ололовска

165 санкционирани возачи во Скопје, 60 за брзо возење

Ана Ололовска