За 24 часа во Скопје казнети 200 возачи

Од:

Околу 200 казни за сообраќајни прекршоци вчера напишала полиција во Скопје за брзо возење, прекршоци на мотоциклисти и други прекршоци.

Како што соопшти МВР, вчера во периодот од 20 до 24 часот Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје при акциски контроли за санкционирање на прекршоци од возачи на мотори, откриени се 35 прекршоци.

Во периодот од 6 до до 24 часот, при контрола за откривање возачи кои управуваат моторни возила со брзина поголема од законски пропишаната, полицијата санкционирала 92 возачи кои ја пречекориле брзината во населено место, а откриени се и 68 останати прекршоци.

Би можело да ве интересира

ДИК се прогласи за ненадлежна за барањето на Чулев, го упати на Законодавно-правната комисија

Ана Ололовска

Еден пешак потешко повреден во сообраќајка во Скопје

Ана Ололовска

Од денеска автобусите на ЈСП ќе возат по вообичаениот зимски возен ред

Ана Ололовска

Петровска: Паушални се обвинувањата на ВМРО-ДМНЕ за набавката на новите лични документи

А1он

Чулев бара мислење од ДИК: Со врзаните потписи ни се успорува работата

А1он

Разрешен командирот на ПС Гази Баба, сексуално вознемирувал колешка

Ана Ололовска