За 24 часа регистрирани 361 прекршок за неносење заштитна маска

Од:

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, полицијата регистрирала 361 прекршок за неносење лична заштита на лице.

Од Министерството за внатрешни работи апелираат граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид – 19.

Би можело да ве интересира

Досега направени над 60.000 тестирања за Ковид-19 во земјава, 6.054 лица биле позитивни

А1он

Денес 120 случаи на Ковид-19, четири лица починаа

А1он

Лекарската комора го осуди инцидентот во ГОБ „8 Септември“

Ана Ололовска

Спасовски: Ако има каква било потреба којашто ќе произлезе од Комисијата за заразни болести, секако дека ќе носиме одлуки

Ана Ололовска

Филипче: Се намалува бројот на приеми на пациенти, се прават проекции и за нови болнички капацитети

Ана Ололовска

Филипче: Ако има потреба од некаква рестриктивна мерка, тоа ќе го препорачаме

Ана Ололовска