Времен прекин на автобуските линии кон Водно поради манифестацијата „Прв до врв“

Од:

Поради одржување на манифестацијата „Прв до врв 2019″ утре од девет до 10:30 часот нема да сообраќаат линиите кон и од Средно Водно.

Времен прекин ќе има на линиите 25 (Транспортен центар-Средно Водно), 25А (Стара железничка станица-Средно Водно) и 25Б (Дом на печат-Средно Водно), соопшти Јавното претпријатие Скопје.

Би можело да ве интересира

Деветнаесет лица повредени во 15 сообраќајки во Скопје

Ана Ололовска

Ден без автомобили во 13 градови за одбележување на Европската недела на мобилност

Ана Ололовска

Изменет сообраќаен режим во Скопје поради велосипедско дефиле

Ана Ололовска

Состојба на патишта

Ана Ололовска

Во Куманово за време на викендот санкционирани 38 возачи за возење со поголема брзина од дозволената

Ана Ололовска

За една недела со „пајак“ отстранети 264 непрописно паркирани возила во Скопје

Ана Ололовска