Вреќи со марихуана пронајдени во близина на струшко Калишта

Од:

Полициските службеници од СВР Охрид утринава околу 3:00 часот пронашле 12 вреќи во кои имало 196 пакувања со марихуана во близина на регионалниот пат Подмоље-Радожда, пред струшкото село Калишта, информира МВР.

По насоки, добиени од јавен обвинител, марихуаната е предадена за вештачење и се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Алијанса за Албанците тврди дека момчиња превезувале дрога во возило на полициски инспектор

Возач удрил во пешак па побегнал

Татјана Ташкова

Израелскиот крал на дрогата побегна од киевскиот аеродром за време на депортацијата

Кривична пријава против двајца прилепчани, кај кои се запленети 9.900 капсули „трамадол“

Приведен полски државјанин кај кого се пронајдени фотографии од АП Криволак

Вчера казнети повеќе од 130 возачи