Возило излетало од коловозот, возачот тешко повреден

Од:

На обиколница од автопатот „Мајка Тереза“, кај Смилковското езеро, вчера се случила тешка сообраќајна несреќа.

Како што информираат од полицијата патничко возило „Фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 35-годишен скопјанец, излетало од коловозот и удрило во дрва и ограда со метален столб.

Возачот се здобил со тешки телесни повреди и со со возило на Итна медицинска помош веднаш бил пренесен во Ургентениот центар при комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Увид на местото извршила екипа на СВР Скопје.

Би можело да ве интересира

Тешко повреден работник во угостителски објект во Сарај

Поднесена кривична против двајца кичевци за „незаконско влијаење врз сведоци“

Полицијата вчера во Скопје издала 151 сообраќајна казна

Ана Ололовска

Приведени три лица во чиј автомобил е пронајдена марихуана

Ана Ололовска

Во Блаце пронајдени 180 стелба канабис

Ана Ололовска

Спасени двајца браќа кои со мотицикли се загубиле на Шар Планина

Ана Ололовска