Возач загина во сообраќајка на магистралниот пат Струмица-Радовиш

Од:

На магистралниот пат Струмица-Радовиш, на делницата за Струмица до Василевска крстосница, ноќеска во 01:10 часот, 33 годишен жител на село Ораовица, радовишко, управувајќи патничко возило „опел зафира“ со радовишки регистарски ознаки удрил во патничко возило „фолксваген голф“ со штипски регистарски ознаки, управувано од 4 годишен жител на Радовиш, по што излетал надвор од коловозот.

Како што соопштуваат од МВР, 33 годишниот маж починал на местото на настанот, додека смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош.

Увид на местото на несреќата извршиле јавен обвинител и екипа на СВР Струмица.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: На ГП Белановце-Станчиќ за два и пол месеци поминале 50.000 патници, преминот ги зајакнува врските меѓу државите, луѓето, бизнисот

Ана Ололовска

Oвчар жител на село Дорфулија настрада од гром

Ана Ололовска

Нападнат лекар од тетовската Клиничка болница

Ана Ололовска

Министерот Чулев на средби со граѓани во Гостивар

Ана Ололовска

Притвор за осомничените за киднапирање на државјанка на Италија​ во Охрид

Ана Ололовска

МВР: 474 лица не носеле маска изминатото деноноќие

А1он