Возач нападнат по сообраќајка кај патот Штип-Радовиш, му го одзеле и возилото

На локалниот пат с.Брест-регионален пат Штип-Радовиш, вчера околу 18 часот се случила сообраќајна незгода меѓу „Голф 3“ со штипски регистарски ознаки, управувано од Т.С. (50) од селото Брест и „Фиат Пунто“ без регистарски ознаки, управувано од непознато лице.

– Според пријавеното, кога Т.С. излегол од возилото и сакал од својот мобилен телефон да го пријави настанот во полиција, физички бил нападнат од возачот и совозачот на возилото „Фиат Пунто“, кои потоа му го одзеле автомобилот и избегале оставајќи го нивното возило на лице место, наведуваат од МВР.

Одземеното возило „Голф 3“ било пронајдено во близина на село Брест.

Увид на лице место извршила екипа од СВР-Штип. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата и расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Тодев: Покренати дисциплински постапки против членови на синдикални организации

Ана Ололовска

ВИДЕО: Северна Македонија и Бугарија парафираа Протокол за соработка во областа на борбата против трговија со луѓе

Ана Ололовска

Ветингот во МВР на владина седница

Ана Ололовска

Приведени две лица при обид да пренесат марихуана во Грција

Ана Ололовска

За 24 часа во Скопје казнети 200 возачи

Ана Ололовска

Возач загина во сообраќајка на магистралниот пат Струмица-Радовиш