Во својот дом пронајден починат 54-годишен битолчанец

Од:

Вчера вечер е пријавено дека околу 22 часот на улицата „Јосиф Христовски“ во Битола, во неговиот дом е пронајден починат 54-годишниот П.Л., извести МВР.

dobivaj vesti na viber

Од страна на лекар од Итна медицинска помош е констатирана смрт. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција, соопшти МВР.

СВР Битола работи на расчистување на настанот.

Би можело да ве интересира

Во Битола приведен дилер, полицијата го фатила со 14 пакувања хероин

ВИДЕО: Марихуана и оружје пронајдени во гевгелиско, двајца приведени

Катерина Павлова-Николовска

Германец пронајден мртов во куќа во Скопје

Во Општа болница Куманово донесен починат маж

Ана Ололовска

Фатен еден од разбојниците кои во Глуво изамчуваа брачен пар и го убија мажот

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Откриен насад со марихуана во кумановско, еден приведен