Во среда без вода повеќе скопски улици во Центар и Карпош

Од:

Прекин во водоснабдување утре од 8:30 часот ќе имаат корисниците од улиците „Димитрија Чуповски“, „11 Октомври“ и „Македонија“ во центарот на Скопје.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради дефект во шахта од ф 2* на улица „Димитрија Чуповски“ бр.1

Корисниците ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата

Од 09:00 до 11:00 часот, вода ќе немаат и дел од корисниците од општина Карпош.

ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје информира дека поради дефект во шахта на улица „Руѓер Бошковиќ“, кај градинката, без вода ќе бидат корисниците од улиците „Иван Арговски“, „Гиго Михајловски“, дел од улица „Руѓер Бошковиќ“ и „Бранислав Нушиќ“.

Би можело да ве интересира

Жени се тепале во Карпош, па се вмешале и мажите – еден е ранет со нож

Жарко Настоски

Фатен разбојник што со нож ограбил обложувалница во Кисела Вода

Жарко Настоски

Жена паднала од тераса во центарот на Скопје

Жарко Настоски

Скопјанец направил сообраќајка и избегал, подоцна со колата удрил полицаец и пак бегал

Жарко Настоски

Скопјанец уапсен на „Ленинова“, бил агресивен кон полицајци

Жарко Настоски

Млад скопски крадец обил 15 такси возила во осум часа, направил трипати повеќе штета одoшто имал ќар

Жарко Настоски