Во сообраќајка тешко повреден малолетник од Тетово

Од:

Полицијата извести дека вчера во 17.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека на улицата „Љубо Божиновски – Пиш“ во Тетово возило „опел вектра“ управувано од М.Р.(33) од Тетово, удрило во малолетен пешак од Тетово.

Во несреќата со тешки повреди се здобил малолетникот, констатирани во Клиничка болница Тетово.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово.

Би можело да ве интересира

Девет државјани на Украина се повредени во сообраќајна несреќа во Полска

Чувари и осуденици од Србија повредени во сообраќајка

Трагедија кај Књажевац: Двајца пијани млади момчиња предизвикаа сообраќајка во која загина девојка

Верижен судир на четири возила кај скопската Железничка станица

Повредена жена пронајдена на автопат кај Демир Капија

Автобус тешко повреди жена

Горан Наумовски