Во сообраќајка повредена бугарска државјанка

Од:

Л.И.З. (70) од Софија, Република Бугарија, е тешко поврдена во сообраќајка што се случи вчера околу 10:30 часот на скопската обиколница „Мајка Тереза“.

dobivaj vesti na viber

Како што информира МВР, незгодата ја предизвикал З.В.З. (78) од Софија, управувајќи возило „Ауди А6“ со бугарска национална ознака, во кое била Л.И.З.. З.В.З. изгубил контрола над возилото, излегол на десната страна надвор од коловозот и се превртел.

Л.И.З. со возило на Итна медицинска помош е пренесена во Ургентниот центар каде по укажаната лекарска помош, на нејзино барање е препратена во Бугарија.

Увид на местото на настанот изврши екипа на СВР Скопје.

Би можело да ве интересира

Тешко повреден возач во сообраќајка во Гостивар

Еден загинат во тешка сообраќајна несреќа на патот Охрид-Кичево

Едeн загинат во тешка сообраќајна несреќа кај Богданци

Катерина Павлова-Николовска

Тројца осомничени за злоупотреби и фалсификувања при регистрација на автомобили во Скопје

А1он

Силниот дожд урна потпорен ѕид во скопска Пинтија

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Силно невреме во делови од земјава, во Тетово поплавени улици

Катерина Павлова-Николовска