Во Собрание спречена тепачка меѓу Апасиев од Левица и Костовски од СДСМ

Од:

Избегнат инцидент во Собранието, каде продолжува расправата меѓу пратениците од власта и опозицијата за францускиот предлог.

dobivaj vesti na viber

Во моментот кога Димитар Апасиев од Левица се враќаше кон пратеничкото место, дојде до препирка со пратеникот од СДСМ, Мартин Костовски. Двајцата влегоа во клинч и започнаа да се туркаат, по што дојдоа неколку пратеници од двете страни за да ги разделат и да спречат поголем инцидент.

Откако беа разделени двајцата продолжија со дофрлувања и меѓусебни провокации.

Во Собранието се уште е во тек 81. седница од расправата за францускиот предлог за почетокот на преговорите на Македонија со ЕУ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Во Собрание се дискутира за нуждата на пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ: Ова е насилство

Кристијан Ландов

Прва редовна координација во Собранието по колективниот одмор

Протоколите за пристапување на Финска и на Шведска во НАТО на дневен ред на седница на Собранието

(ВИДЕО) Џафери се налути и се закани дека ќе го распушти Собранието бидејќи немаше кворум: Ова не може да се толерира

Кристијан Ландов

Ристески: Ни мртов нема да гласам за ова, да ви се мочам во предавничкиот договор

Владата ги осудува нецивилизираните напади во Собранието од страна на опозицијата