Во Скопско казнети 77 возачи за брзо возење

Од:

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје вчера спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината на движење со моторно возило на подрачјето на Скопје при што санкционира 77 возачи што ја пречекориле дозволената брзина (10 надвор од населено место и 67 во населено место).

На прекршителите, информираат од МВР, поднесени им се 76 мандатни платни налози и еден прекршочен платен налог. Откриени се и 61 останати прекршоци за кои се издадени 27 мандатни платни налози и 34 прекршочни платни налози.

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје вчера спроведе и акциска контрола за откривање на прекршоци што ги прават возачи на мотоцикли на територијата на Скопје, при што се откриени 11 возачи на мотоцикли од кои осум возеле без заштитен шлем, а тројца без возачка потврда. Откриени се и 46 останати прекршоци за кои се издадени 32 мандатни платни налози и 14 прекршочни платни налози.

Би можело да ве интересира

Казнети 19 пијани возачи и 34 за пречекорување на брзината

Ана Ололовска

Полицијата во Скопје казнила 17 возачи кои возеле побрзо и 10 кои биле под дејство на алкохол

Ана Ололовска

Изминатото деноноќие 14 сообраќајки во Скопје, 10 лица лесно повредени

Ана Ололовска

Двајца потешко и девет полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Ана Ололовска

Седум сообраќајки во Скопје, повредени девет лица

Ана Ололовска

Осумнаесет лица повредени во сообраќајки во Скопје

Ана Ололовска