Во Скопје загина градежен работник од Турција

Од:

Скопската полиција извести дека на објект во изградба на улицата „Фрањо Клуз“ во Скопје починал еден работник.

Полициски службеници од полициската станица излегле на местото и било констатирано дека И.П.(55) од Република Турција паднал додека извршувал градежни работи на објектот, по што починал.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

Би можело да ве интересира

Французин крадел по станови низ центарот на Скопје

Кумановец се повредил чистејќи пиштол

Жена од делчевско предизвикала пожар: гореле имоти и дворови, загрозени биле и куќите на соседите

На битолчанец наместо вода во угостителски објект му било дадено корозивно средство

Ана Ололовска

Двајца малолетници тешко повредени во сообраќајка на регионалниот пат Скопје – Тетово

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Претреси и апсење во Арачиново: Спречен транспорт на дрога вредна 100.000 евра

Анита Петровска Рајковиќ