Во Скопје уапсен бегалец баран од Интерпол

Од:

Бегалец баран од Интерпол бил уапсен во четвртокот на аеродромот „Александар Велики“, информира полицијата.

Станува збор за турски државјанин, по кого била распишана меѓународна потерница од страна на Интерпол-Букурешт, со цел негова екстрадиција во Романија.

Лицето е предадеоп во Основен суд-Скопје, каде му е одреден екстрадиционен притвор.

Би можело да ве интересира

Контроли во угостителски објекти: Се точи алкохол на малолетници, пронајдена марихуана

А1он

Претрес во Куманово, пронајдена дрога, приведено едно лице

А1он

20 санкционирани возачи под дејство на алкохол на територија на СВР Тетово

Предраг Петровиќ

Штипски полицајци истепале притвореник, МВР им поднесе кривични

Претрес во Волково, запленета дрога, приведен дилер

МВР: Приведен крадец од Скопје за издржување затворска казна