Во Скопје автомобил тешко повреди пешак

Од:

Во 3.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Скопје на крстосницата од улицата „Железничка“ и улицата „Димче Мирчев“ возило „ауди“ управувано од Н.Р.(40) од Скопје, удрило во пешакот Х.Ц.(26) од Скопје.

„Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје“, извести полицијата.

Би можело да ве интересира

Малолетник е тешко повреден во сообраќајка во скопското село Мојанци

Во сообраќајка на автопатот Велес-Скопје загина жена, тројца се повредени

Горан Наумовски

Велосипедист е тешко повреден откако се судрил со мотоцикл

Едно лице загина во сообраќајка на патот Струмица – Валандово

„Вектра“ излета од пат, двајца повредени завршија во болница

Три лица загинаа во сообраќајна несреќа во Кичево