Во Скопје 598 заразени лица, 51 нов случај денеска

Од:

Во Скопје во моментов има 598 лица заразени со коронавирус, а наспроти 38 оздравени пациенти во изминатите 24 часа, бројот на нови случаи е 51, информираат здравствените власти. Аеродром со 86 и Центар со 83 и натаму се општините во кои има најмногу пациенти заразени во моментов.

Еве како се распределени активните случаи по општините во главниот град и околината:

• Чаир – 67

• Гази Баба – 74

• Аеродром – 86

• Карпош – 71

• Центар – 83

• Кисела Вода – 58

• Ѓорче Петров – 38

• Бутел – 33

• Шуто Оризари – 14

• Студеничани – 11

• Сарај – 13

• Арачиново – 9

• Илинден – 16

• Сопиште – 3

• Чучер Сандево – 4

• Петровец – 8

• Зелениково – 2

• Странец – 7

• Нераспределен-1

Би можело да ве интересира

Заев: Бројките нѐ загрижуваат и нѐ допираат сите, драго ми е што Собранието ги поддржа мерките

Жарко Настоски

И Марјан Забрчанец соопшти дека добил позитивен резултат на тестот за коронавирус

Жарко Настоски

Владата појаснува: што предвидуваат новите мерки и кој ќе биде изземен од нив

Жарко Настоски

Заштитните маски стануваат задолжителни на отворено, Собранието ги изгласа законските измени

Жарко Настоски

Пратеничката Славјанка Петровска е позитивна на коронавирусот

Жарко Настоски

Нов црн рекорд и во Скопје – 422 новоинфицирани, Аеродром со над 700 активни случаи

Жарко Настоски