Во Скопје 567 активни случаи на Ковид-19, најмногу во Аеродром и Центар

Од:

Во Скопје во моментов има 567 пациенти кои се активно заразени со коронавирусот, а најмногу активни случаи се забележани во општина Аеродром – 84. Во Центар има 76, а во Гази Баба и Карпош – по 73 активни случаи.

Еве како се распределени овие случаи по општините во главниот град и околината, според последните податоци на Центарот за јавно здравје:

• Чаир – 57

• Гази Баба – 73

• Аеродром – 84

• Карпош – 73

• Центар – 76

• Кисела Вода – 55

• Ѓорче Петров – 28

• Бутел – 32

• Шуто Оризари – 15

• Студеничани – 9

• Сарај – 18

• Арачиново – 9

• Илинден – 14

• Сопиште – 3

• Чучер Сандево – 4

• Петровец – 7

• Зелениково – 2

• Странец – 6

• Нераспределен-2

Би можело да ве интересира

Во велешката болница се лекуваат и тешки случаи на заразени со коронавиурс, поради натрупаноста на скопските клиники

Ландов

Филипче: Состојбата е критична, есенскиот бран „коси“ и никој не е поштеден

Ландов

Три жени починаа од Ковид-19 на штипското Инфективно одделение

Жарко Настоски

Вчера во Скопје изречени 429 сообраќајни казни, 62 за пребрзо возење

Жарко Настоски

Амди Бајрам бил позитивен на Ковид-19, ќе се спроведе епидемиолошка анкета со неговото семејство и контакти

А1он

Најмногу заразени во Аеродром, Карпош и Центар

А1он