Во Скопје 1.342 активни случаи на Ковид-19

Од:

Според податоците на Институтот за јавно здравје, во Скопје во моментов има 1.342 активни случаи на лица заразени со коронавирус, а најмногу од нив се регистрирани во Чаир и во Кисела Вода.

Еве ја дистрибуцијата на активни случаи по скопските општини:

• Чаир – 167

• Аеродром – 152

• Бутел – 87

• Гази Баба – 133

• Центар – 110

• Карпош – 112

• Сарај – 62

• Кисела Вода – 153

• Ѓорче Петров – 93

• Студеничани – 47

• Шуто Оризари – 112

• Арачиново – 26

• Илинден – 23

• Петровец – 16

• Чучер Сандево – 8

• Сопиште – 21

• Зелениково- 7

• Странец – 5

• Нераспределен- 8

Би можело да ве интересира

Во Скопје 598 активни на коронавирус, најмногу во Аеродром и Центар

Ана Ололовска

178 нови случаи на Ковид-19, починати се 4 лица

Ана Ололовска

Дваесет и двегодишен студент нов случај на позитивен на Ковид-19 во Кавадарци

Ана Ололовска

Утре одлука за дневниот престој во училиштата

Ана Ололовска

МВР регистрира 701 прекршок за неносење маски

Ана Ололовска

Комисијата одлучува за целодневна настава, МОН понуди солуција за децата кои немаат ИТ-уреди

Ана Ололовска