Во прекин сообраќајот на патот Велес – Чашка поради сообраќајка

Од:

Сообраќајот на регионалниот пат Велес – Чашка на месноста викана „Долги рид“ од 9 часот е во прекин во двата правци, информираат од Автомото сојузот.

Сообраќајот е во прекин поради сообраќајна несреќа.

Би можело да ве интересира

Приведен тетовец за издржување затворска казна од три ипол години

Ана Ололовска

Осуден убиец кој бил во бегство фатен и спроведен во затвор

Жарко Настоски

Приведени петмина за оруженото разбојништво во стан во Тетово во август

Ана Ололовска

ОЈО Скопје поднесе обвинение за нанесени телесни повреди при семејно насилство

Ана Ололовска

Во базен во Прилеп бил пронајден удавен чуварот на објектот

Ана Ололовска

Прилепчанец загина откако изгубил контрола над мопедот и удрил во столб

Ана Ололовска