Во Охрид приведен скопјанец баран со потерница

Од:

Полицијата од СВР Охрид, вчера во 21 часот на кеј „Македонија“ во Охрид, врз основа на судска наредба, го привела 31-годишниот А.В. од Скопје за издржување казна затвор од шест месеци за сторено кривично дело по член 144 од Кривичниот законик.

Како што информираат од МВР, приведениот бил предаден на полициски службеници од СВР Скопје за спровод во казнено-поправната установа Затвор Скопје.

Би можело да ве интересира

Кривична пријава за измамник од Скопје, нудел огревни дрва по поволна цена

Ана Ололовска

МВР: Во Кочани приведено лице поради бегство од КПУ Затвор Струмица

Ана Ололовска

Приведен крадец за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Радовишанец физички нападнат од раководител на фирма и други лица во Неготино

Ана Ололовска

Приведено лице од Скопје, по распишана централна потерница

Ана Ололовска

ОВР Берово ќе поднесе 15 кривични пријави против две лица од Кочани и Штип

А1он