Во недела без вода дел од центарот на Скопје

Од:

Дел од централното подрачје на Скопје во недела од 9 до 15 часот ќе биде без вода поради дефект.

РЦУК на Град Скопје по добиената најава од ЈП „Водовод и Канализација“ соопшти дека во недела поради уличен дефект од ф – 100 мм на раскрсницата помеѓу ул. Македонија и ул. Димитрија Чуповски, ќе има прекин во водоснабдувањето на корисниците од истите улици од 9  до 15 часот.

Раскрсницата кај ТЦ „Палома Бјанка“ ќе биде затворена за сообраќај од семафорот до пред Собранието, автобускиот сообраќај на Јавното сообраќајно претпријатие ќе биде пренаменет преку улицата Даме Груев од запад кон исток.

Би можело да ве интересира

ЕСМ во следните 10 години ќе ги снабдува скопјани со парно греење

Орце Костов

Без вода жителите од населбата Долно Лисиче

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Змија на кејот на Вардар во Скопје: Топлото време ги раздвижи змиите

А1он

Водата во главниот канал во Венеција стана флуоресцентно зелена

Горан Наумовски

Насилство во Скопје: Со автомобил му го попречи патот, па му се закануваше со пиштол

Горан Наумовски

Дел од улицата „Никола Парапунов“ во Карпош без вода

Ана Ололовска