Во Липково санкционирани 48 возачи

Од:

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Куманово денеска спроведоа засилена акциска контрола за санкционирање на возачите што не ги почитуваат сообраќајните правила и прописи на територија на општина Липково.

-Санкционирани се 48 возачи, од кои 35 за возење со брзина над дозволената, а пет за возење без возачка дозвола. Министерството за внатрешни работи продолжува со засилените акциски контроли во сообраќајот. Апелираме до учесниците во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за поголема безбедност на патиштата, апелираат од МВР.

Засилена акциска контрола во оваа општина имаше и вчера и беа санционирани 56 возачи.

Би можело да ве интересира

Во Скопје санкционирани 193 возачи, 29 биле без возачка дозвола

Ана Ололовска

Во Скопје 101 санкциониран возач, 12 без возачка, седум за брзо возење

Ана Ололовска

122 санкции за брзо возење на автопатот Гевгелија – Куманово

Ана Ололовска

199 санкционирани возачи во Скопје: 49 за брзо возење, 23 без возачка дозвола и 29 за возење под дејство на алкохол

Ана Ололовска

Во Липково и Куманово изречени 62 казни за брзо возење

Ана Ололовска

Вкупно 58 санкции за брзо возење на автопатот Гевгелија – Куманово

Ана Ололовска