Во Липково и Куманово изречени 62 казни за брзо возење

Од:

Во акциска контрола на полициски службеници од СВР Куманово спроведена денеска во Куманово и Липково санкционирани се 62 возачи, соопштија од МВР.

– Полициски службеници од СВР Куманово спроведоа акциска контрола за санкционирање на возачите што возат со поголема брзина од дозволената на територијата на Куманово и Липково. При тоа санкционирани се 62 возачи кои управувале возила со брзина поголема од дозволената-соопштија од МВР.

Полицијата информира дека од сообраќај биле исклучени и 12 возила поради други прекршоци.

Би можело да ве интересира

Полицијата санкционира 69 возачи во Лисиче, 11 за користење мобилен телефон

Ана Ололовска

217 сообраќајни прекршоци во Скопје

Ана Ололовска

152 санкционирани возачи во Скопје, 19 за брзо возење

Ана Ололовска

Во Скопје казни за 122 возачи, 37 за брзо возење

Ана Ололовска

МВР: 175 санкции за брзо возење на автопат Скопје-Гевгелија и магистралата Градско-Прилеп

Ана Ололовска

Санкционирани 163 возачи во Скопје, 75 за брзо возење

Ана Ололовска