Во куќа во Кавадарци пронајдено тело на маж со видливи изгореници

Од:

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци изврши увид на лице место во семејна куќа во која беше пронајдено безживотно тело на маж на возраст од 70 години.

dobivaj vesti na viber

Со оглед на тоа што од екипите на Итната медицинска помош беше констатирана смрт со видливи изгореници на телото, надлежниот јавен обвинител издаде наредба за обдукција на телото на починатиот.

Од лице место се подигнати траги со цел да се утврдаат околностите под кои настапила смртта.​

Би можело да ве интересира

Кривична против битолчанка, пијана предизвикала сообраќајка при што загинал совозачот

Ана Ололовска

28-годишник загина во сообраќајна несреќа на патот Битола-Ресен

Катерина Павлова-Николовска

Починато бебе донесено во битолската болница

Загина тракторист од струмичко

Ана Ололовска

ВИДЕО: Тешка сообраќајка во Ново Село

Кристијан Ландов

Во куќа во село Кучково пронајден починат маж

Ана Ололовска