Во Кичево приведен дилер на дрога што избегал од прилепскиот затвор

Од:

Денеска во 11:20 часот, полицајци од ОВР Кичево го привеле Х. Ф. (41) од с. Горно Строгомиште, кој се барал со потерница од КПУ Затвор Прилеп, од каде избегал, соопшти МВР.

Осуденикот треба да доиздржи казна затвор во траење од една година, еден месец и 20 дена за сторено кривично дело предвидено со член 215 од Кривичниот законик (Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори).

Затвореникот е вратен во прилепскиот затвор, велат од полицијата.

Би можело да ве интересира

Обвинение за татко и син – дилери на кокаин

Катерина Павлова-Николовска

Запленета дрога кај затвореник во Затвор-Струга

Ана Ололовска

Запленета дрога, приведен дилер во Скопје

Ана Ололовска

ОЈО побара притвор за дилер кој криел дрога во своето возило

Ана Ололовска

Полицијата во Битола приведе дилер и заплени екстази, амфетамин и марихуана

Ана Ололовска

Запленети амфетамин и марихуана, приведен дилер

Ана Ололовска