Во голем пожар во струмичко Ново Село изгоре погон за производство на столови

Од:

Пожарникарите од Струмица утринава интервенираа со 4 противпожарни возила и 10 пожарникари по избувнувањето на пожарот во Ново Село, во погон за производство на столови.

Пожарот бил целосно локализиран околу 6 часот утринава, а причинета е голема материјална штета.

Би можело да ве интересира

Автомобил се запали во скопската населба Аеродром

А1он

Боби Ѓошиќ назначен за в.д. директор на Центарот за култура во Струмица

А1он

Голем шумски пожар во близина на Велес

А1он

Во фирма во Струмица пронајдени 330 килограми режан тутун без бандерола

А1он

Отворен Фестивалот на камерен театар „Ристо Шишков“

А1он

Земјотрес во Струмичко со интензитет од три степени

А1он