Во Блаце пронајдени 180 стелба канабис

Од:

Сто и осумдесет стелба канабис се пронајдени од полицијата во атарот на селото Блаце.

Како што соопшти МВР, канабисот е пронајден вчера од страна на полициски службеници од Единицата за недозволена трговија во содејство со полициски службеници од други единици при СВР Скопје, како и пприпадници од Полициската станица за граничен надзор „Блаце“.

Канабисот е пронајден во атарот на селото во место познати како Вражји Вир. Во текот на операцијата е пронајдена и опрема за одгледување.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Независниот синдикат на полиција на протест ќе бара покачување на плати и нови колективни договори

Ана Ололовска

Спречен шверц на 55 килограми марихуана на албанско-македонската граница

Ана Ололовска

ВИДЕО: Полициска акција во 24 градови, пронајдени големи количества оружје и дрога

Ана Ололовска

Отворена истрага против скопјанец кај кого беа пронајдени марихуана и амфетамин

Ана Ололовска

Кривични пријави за разбојникот и соучесниците што летово „оперираа“ во Стариот дел на Охрид

Ана Ололовска

Истрага против прилепчанец за неовластено пуштање во промет наркотични дроги

Ана Ололовска