Во Блаце пронајдени 180 стелба канабис

Од:

Сто и осумдесет стелба канабис се пронајдени од полицијата во атарот на селото Блаце.

Како што соопшти МВР, канабисот е пронајден вчера од страна на полициски службеници од Единицата за недозволена трговија во содејство со полициски службеници од други единици при СВР Скопје, како и пприпадници од Полициската станица за граничен надзор „Блаце“.

Канабисот е пронајден во атарот на селото во место познати како Вражји Вир. Во текот на операцијата е пронајдена и опрема за одгледување.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Спасовски сигурен за битката за уште еден мандат

Ана Ололовска

МВР работи на расчистување на случајот со пукањето во Палас, Спасовски бара поголема одговорност од обвинителството

Ана Ололовска

ВИДЕО: Над четвртина од вработените во МВР се жени, но се уште има разлики во систематизациската застапеност

Ана Ололовска

Суд во Солун ослободи македонски државјанин уапсен под сомнение за трговија со дрога

Ана Ололовска

Спасовски: Само добро опремена полиција може да гарантира безбедност на границите

Ана Ололовска

Уапсено лице во чие товарно возило полицијата пронашла 30 мигранти

Ана Ололовска