Во базен во Прилеп бил пронајден удавен чуварот на објектот

Од:

Вчера попладне во 17.49 часот во СВР Битола било пријавено дека во базен во круг на фабрика на улицата „Орде Чопела“ во Прилеп бил пронајден удавен 56-годишниот Г.М. од село Беровци, кој бил ангажиран како чувар на објектот.

Од противпожарна екипа од Прилеп телото било извлечено, а од доктор од итна медицинска помош Прилеп извршен е преглед и констатирана е смрт без траги на насилство.

Увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител и увидна екипа на Полициска станица Прилеп, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.

Би можело да ве интересира

Загина 37-годишен кавадарчанец откако со трактор излетал од пат

Ана Ололовска

Дваесет и шестгодишник тешко повреден при работа во Зелениково

Ана Ололовска

Доживотен затвор за двојниот убиец од Струмица

Ана Ололовска

Притвор за шест лица, расчистено убиството во Прилеп

Ана Ололовска

Малолетник прегазил пешак во Скопје и избегал

Ана Ололовска

Дедо и внук физички се пресметале во село Сирково

Ана Ололовска