Во автобус на ЈСП се повреди патничка од Скопје

Од:

Вчера во 13.30 часот било пријавено дека на булеварот „Кочо Рацин“ во Скопје автобус на ЈСП управуван од Б.Т.(50) од Скопје за да избегне сообраќајна незгода нагло запрел, при што во автобусот паднала патничката У.А.(46) од Скопје.

Патничката се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

На местото на незгодата е извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје

Би можело да ве интересира

Редовно сообраќаат автобусите на ЈСП „Скопје“, вработените денеска ќе ја добијат јануарската плата

Горан Наумовски

ЈСП: Не доцни платата на вработените, повторно постои политичка тенденција да се создаде вештачка кризa

ВМРО-ДПМНЕ: ЈСП е бунар без дно, Арсовска да каже зошто нема плати за вработените и покрај изгласаните 700 милиони денари?

Инцидент во автобус на ЈСП поради политички тензии

Стојановски: Утре изутрина од 4:45 часот јавниот градски превоз ќе продолжи нормално да функционира

Предраг Петровиќ

Советот на Град Скопје ја донесе одлуката за давање субвенции на ЈСП Скопје за 2024 година