Во автобус на ЈСП: Нападнато дете, насилници му се закануваа со нож

Од:

Скопската полиција извести дека вчера М.С.(50) од Скопје, пријавил дека на подрачјето на Аеродром во автобус на ЈСП неговиот малолетен син бил физички нападнат од неколку малолетници, а еден од нив се заканувал со нож.

Од полицијата велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Во автобус на ЈСП се повреди патничка од Скопје

ВИДЕО: Ниту автобуси, уште помалку еколошки – Арсовска две години ветува, но никако да ги донесе

(ВИДЕО) Бесплатен јавен превоз во Скопје: Остварлив проект или предизборна манипулација?

Александар Тодески

Старец се допирал по гениталиите и фотографирал девојче во автобус на ЈСП

Петревски: Советниците на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје свесно се обидуват да предизвикаат хаос во градскиот сообраќај

(ВИДЕО) Климите од Арсовска ги нема: Граѓаните на плус 40 се возат со отворени врати

Орце Костов