ВМРО-ДПМНЕ: Заев треба да си замине затоа што се што кажа излажа

Време е да заигра метлата која што ја најавуваше Зоран Заев, но прв што треба да биде изметен од Владата, е лично тој. Зоран Заев треба да си замине затоа што се што кажа излажа. Ниедно ветување кое што го даде на граѓаните не го исполни. Напротив се дрзна и го смени името на државата, реагира ВМРО-ДПМНЕ на реакцијата на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Димче Арсовски.

„Зоран Заев треба да си замине бидејќи е синоним за криминал и корупција. Зоран Заев е единствениот аболициран премиер за криминалии тешки милиони евра.

Зоран Заев треба да си замине бидејќи ја урна македонската економија. Ветуваше просечна плата од 500 евра а сега имаме 500.000 граѓани што живеат под прагот на сиромаштијата.

Ова се само дел од причините зошто Зоран Заев мора прв да си оди од Владата, а после него сите други. Зоран Заев додека е премиер на Република Македонија, државата ќе тоне. Што побргу тој си замине од владата, толку подобро за сите граѓани.“, се наведува во реакцијата на партијата.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Трипуновски: Власта наместо да ужива во климатизираните кабинети да работи на унапредување на аграрот

Спојувањето на СЈО во ЈО е прифатливо за ВМРО-ДПМНЕ, но не и предлогот Русковска да го води обвинителството

(ВИДЕО) Арсовски: Луѓето вклучени во рекетот ги потпишуваат декларациите за гонење на криминал и корупција

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Заев се синоним за криминал и корупција

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ го претворија СЈО во партиска испостава која служи за собирање на рекет за лично богатење

(ВИДЕО) Ласовска: Која здравствена установа издала боледување на Јанева?

Ана Ололовска