ВМРО-ДПМНЕ: Заев ќе ги изгуби претстојните предвремени парламентарни избори

Од:

„Зоран Заев ќе ги изгуби претстојните предвремени парламентарни избори. Тој тоа го знае и затоа излегува со панични интервјуа во кои сите му се виновни. Премиерот во заминување се удави во криминал, ги продаде националните интереси и не доби датум за почеток на преговори со ЕУ, а сега се обидува да се амнестира.

Ниту Макрон, ниту било кој друг политичар од Европа го лажел Заев дека ќе влезе во ЕУ ако го смени името на државата. За влез во ЕУ се потребни реформи и многу работа. Заев не го испорача ниту едното, ниту другото.

Власта на Заев не им даде доволно аргументи на нашите меѓународни пријатели кои константно ни помагаат да добиеме датум. Криминалот, корупцијата и рекет аферите се клучната причина зошто Македонија извиси. Тоа граѓаните го знаат и затоа ќе го испратат Заев во историјата, а СДСМ во опозиција.

На граѓаните им е доста од криминал, корупција и рекет. Граѓаните бараат обнова. Граѓаните сакаат државата да тргне напред и затоа во огромно мнозинство го поддржуваат ВМРО-ДПМНЕ.
Доаѓа крај за СДСМ и почеток за обнова на Македонија“, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Трајковска: Дрворедот на „Максим Горки“ на најбрутален начин беше искасапен од СДСМ

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Димитровска: Невообичаено е директорите од центрите за социјална работа да вршат увид во домовите на корисниците на социјална заштита

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Стаменковска: Полнењето на јавната администрација и злоупотребата на институциите мора да заврши

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Арсовски: Заев и СДСМ потценувајќи ја интелегенцијата на професорската и наставничката фела, секој месец им крати по 5.660 денари

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се што прави изминатиов период се сведува на лажење

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Арсовски: Заев и СДСМ им кратат на професорите во основно и средно образование 5.660 денари од платата месечно

Ана Ололовска