ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Пендаровски ја понижија Македонија

Од:

„Заев и Пендаровски ја посрамотија и понижија Република Македонија. Државата и покрај сменето име остана без почеток на преговори на јуни, тоа е така затоа што нема реформи.

Доколку во изминативе десетина година главна пречка за не отпочнување на преговори беше ветото од Грција, сега главен проблем се недостатокот на реформи.

Заев и Пендаровски добија насока за спроведување на сет на реформи меѓу кои: Правосудни реформи, борба против организиран криминал и корупција вклучително и на високо ниво и реформи во разузнавањето и безбедносните структури, како и реформа на јавната администрација. Ништо од ова не е исполнето.

Заев и Пендаровски потрошија две години од животот на граѓаните, и наместо да направат нешто, тие ја вратија државата назад.

Со Заев и Пендаровски во Република Македонија цвета само криминалот. Државата тоне, а луѓето се заглавени во безнадежност.

Време е да се промени лошата пракса и државата да почне да ниже успеси.

Гласот за Гордана Сиљановска е глас за реформи, за просперитет, за право и правдина“, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

Мицкоски за Спасовски: Нервозно ме нападна, ме навредуваше се посрамоти и си отиде

Ландов

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе бара да им се рефундираат средствата на граѓаните кои мораат да одат во странство да се вакцинираат

Ландов

ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи локални избори без евидентирање на гласачи со отисок од прст

Ландов

(ВИДЕО) Митева: Набавката на садници за 9.5 милиони денари е доказ за начинот на кој се празни касата на Град Скопје

Ландов

ВМРО-ДПМНЕ: Заев краде во секоја прилика, ги краде граѓаните

Ландов

(ВИДЕО) Стоилковски: Македонските државјани граѓани од втор ред, за нив нема пасоши

Ана Ололовска