ВМРО-ДПМНЕ: Владата да објави каков предлог Заев дал во Бугарија, нели се преговараше само за португалскиот предлог?

Од:

„Заев повторно на маса вчера става отворање на Уставот и ветува работи за кои нема согласност.

Воедно беше соопштено дека Заев дал предлог до Бугарската влада. Јавноста има право да знае каков предлог и каков подарок овој пат Заев нуди на официјална Софија. Нели се преговараше само португалскиот предлог“, прашува ВМРО-ДПМНЕ.

„Зоран Заев со секоја нова изјава продава се повеќе и повеќе, позициите на државата со Заев се трајно разнишани.

Дали предлогот на Заев содржи работи со кои ги продава и идентитетот и историјата.

Заев преку неговите изјави трајно го минира позициите на Македонија.

Останува отворено кои се 5те историски личности за кои има согласност меѓу историските личности за кои Заев говори.

Заев создава поделби во Македонија. Со Заев Македонија губи. Потребно е Заев да си оди, за Македонија да биде за сите луѓе“, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: Платите растат единствено во главата на Заев

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Мицкоски: Институциите ќе ги преместиме на оние места низ државата каде ќе има најголема потреба и тежина, ќе ја развиваме цела Македонија

Ана Ололовска

Пецаков: Охрид ќе биде светска туристичка дестинација, ќе се бориме против дивоградбите и ќе се грижиме за статусот во УНЕСКО

Ана Ололовска

Мицкоски: Ќе им овозможиме на граѓаните сами да одлучат за каков проект да се потроши нивниот данок и ќе направиме децентрализација на институциите

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Арсовски: Стејт Департментот на САД нотира корупција и криминал на високи владини функционери

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Митева: Шилегов со лажни и популистички ветувања во предизборието не ја врати Треска на скопјани, ја претвори во елитна населба

Ана Ололовска