ВМРО-ДПМНЕ со огномет ја прослави победата во Ѓорче Петров

Од:

ВМРО ДПМНЕ победата на својот кандидат за градоначалник на Ѓорче Петров, Александар Стојкоски, ја прослави со огномет.

Според податоците на Државната изборна комисија, Стојкоски победи во првиот круг од локалните избори за Ѓорче Петров.

Би можело да ве интересира

(ФОТО) Се сруши дел од мостот меѓу Ѓорче и Геге – санацијата ќе почека

А1он

Изгаснат е пожарот во Ѓорче Петров

Катерина Павлова-Николовска

Стојкоски за пожарот во Ѓорче: Нема човечки жртви, гори покрив на приватен објект

Маја Илиевска-Пачемска

СДСМ: Уште едно лажно ветување – Имагинарна градинка во Ѓорче Петров

Остатоци од човечки скелет завиткани во крпа пронајдени покрај пруга во Ѓорче Петров

А1он

Прегазениот пешак во Ѓорче Петров е 65-годишен жител на Грчец