ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов во нервоза поради поразот почна да измислува и самопоканува во емисии кои никогаш не биле предвидени за дебата

Од:

„Петре Шилегов во својата нервоза поради поразот и патетичност започна да измислува и се самопоканува во емисии кои никогаш не биле предвидени за дебата. Емисијата каде што Шилегов учествуваше се вика „Само интервју“ и тоа покажува дека не станува збор за дебата“, соопшти ВМРО-ДПМНЕ.

„Ја разбираме желбата и матрицата на Шилегов да има дебата во која тој ќе ги навредува своите соговорници, бидејќи тој ниту еднаш не се огради ниту се извини поради сексистичките напади на перјаниците на СДСМ кон Данела Арсовска, но за нас многу поважно што ја разбираме потребата на скопјани да се говори за проекти и решенија на нивните проблеми.

Единствено граѓаните на Скопје нам ни се важни.

Петре Шилегов може да продолжи да се дави во својата ароганција и самобендисаност“, се наведува во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: Антонио Милошоски силно се залага за евроатлантските интеграции на Македонија

А1он

ВМРО-ДПМНЕ: Стево Пендаровски се фали сам себе

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Стоилковски: СДСМ/ДУИ планираат долга и тешка енергетска криза?

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Митева: СДСМ и ДУИ да понесат одговорност наместо да ги штитат фирмите

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски е пионот на Заев кој ниеднаш не се спротивстави на погрешните политики поради кои Македонија е во економска, енергетска и здравствена криза

Ана Ололовска

Митева: Власта мора да даде одговори и да понесе одговорност за автобуската несреќа