ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ нема квалитетни кадри

Од:

„Десет дена не се појавувате во медиумите што доволно зборува дека сте претворени во мејл партија и е доволен доказ дека во СДСМ нема квалитетни кадри. Нашите информации говорат дека Хари Локвенец е на саем за недвижности за да го оплоди својот капитал стекнат во времето на транзицијата“, стои во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

Кога сме кај нашите кадри, велат, тие се добропознати на прилепската јавност по нивната чесност и посветеност, а резултат на нивната работа се шесте последователни победи.

Најпрво исчистете го вашиот двор од транзициските политичари, реформирајте се па дури потоа занимавајте се со нас.

Ние нудиме проекти со конкретни рокови, програма и отчет за сработеното.

Повелете понудете подобри решенија кои ќе им го олеснат и подобрат животот на прилепчани, а не лаги, дезинформации и шпекулации.

Тукму нискиот рејтинг од 13% е резултат на вашата безидејност и соработката со новиот коалициски партнер Љубчо Георгиевски.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски мора да понесе одговорност и да поднесе оставка

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Ковачки: Ковачевски и Османи шест месеци го преговарале последниот предлог со кој се бугаризира Македонија

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ одработува за странски интереси кои не ѝ мислат добро на државата

(ВИДЕО) Митева: СДСМ гласаше против предлогот на ССМ за зголемување на платите на работниците

Ана Ололовска

Томовски: Предлогот од Париз владата го прифаќа, а ВМРО-ДПМНЕ не го прифаќа

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Пратениците на СДСМ гласаа против зголемување на платите во јавниот сектор, а одобруваат пари за златни прибори во влада

Ана Ололовска

6 comments

Ivan 16/01/2013 - 16:07 at 16:07

LELE NA OVIE VMROVCITE IM NEMA SPAS. SE POVEKE POLUDUVAAT OD TOA STO GI CEKA !

Reply
Mite 16/01/2013 - 16:10 at 16:10

Of lele greota!Za zalenje ste vekje go nemate narodot vo race.Ajde vecer vo Strumica i brojte ako znaete da broete.Patem,pakuvajte se doagjaat svetli dni za Makedonskiot narod,mracni za vas!

Reply
darkness 16/01/2013 - 16:15 at 16:15

sakaat da kazat deka site “cesni” se odleaa vo VMRO DPMNE?!?! Aj da ne pocnuvame sega so muabetite kako Mile Janakieski vo Solun se poklonuvase na slikata na Branko, kako gi zapirase gimnazijalcite da ne odat na protesti vo 1996 protiv togasnata vlada predvodena od Branko, kako se iznakrade tatko mu so amin na Branko, ama sega Branko e kriv a tie svetci … e**ti drzavata!

Reply
toj 16/01/2013 - 16:53 at 16:53

a be za zdravjeto na narodot ovie izjavi ne se dobri, mislat deka sme tolku glupi ama toa ke im se vrati i ke kukat no nema da znat zasto izgubile

Reply
zoki 16/01/2013 - 20:51 at 20:51

Kazuvate za proekti so rokovi. programa i otcet. Epa vaka, za rokovite se odnesuvate kako so dogovorite site se so aneksi so nieden rok zapazen.Programata za obicniot gragjanin nalikuva na ona” pazete i na ona sto e napisano so sitni bukvi”, a da ve zaprasaat za otcet , ama vistinski otcet, ne onoj sto go filuvate, spremni ste i sobranieto da go srusite so vasite “cesni i posveteni” kadri.

Reply
Zoran 18/03/2013 - 20:31 at 20:31

Ako sdsm nema kadri vrvot 90% e sostaven od magistri i doktori na nauki. a prviot covek na dpmn ima zavrseno fakultet vo prilep.

Reply

Leave a Comment

two × two =