ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не го стави на дневен ред законот за економска помош во четвртокот, за да може да прави театар во скафандери

Од:

„СДСМ не го стави на дневен ред законот за економска помош во четвртокот, за да може да прави театар во скафандери.

Владејачкото мнозинство и Талат Џафери како извршител на Заев избраа да прават театар од обврската која ја имаат, а тоа е гласање на анти кризните мерки“, реагира ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција на Снежана Калеска Ванчева од СДСМ.

„Пратениците во скафандери се реално непотребни, и без нив ќе беше изгласана помошта, но на Заев му е важен театарот, затоа компаниите чекаа.

Театарот од вчера скапо ќе ја чини власта. Ќе има кривична одговорност како за пратениците со скафандери, кои болни дојдоа во собрание да шират зараза, но и за сите кои тоа го овозможија.

Само универзумот, глупоста на Зоран Заев немаат крај. Тие се бескрајни“, се додава во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

Пратениците сложно изгласаа да продолжи легализацијата на дивоградбите како во времето на Груевски

Ана Ололовска

Јорданов поднесе кривична против градоначалникот на Штип: Набавил систем за зонско паркирање од 3.5 милиони денари, а Кочани плаќа за истата услуга 150 илјади денари

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Милошоски: Шефот на турската мафија го демантира Заев, бил кај него на гости

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Арсовски: 280.000 евра за кампања за спречување корупција – нов скандалозен тендер

Ана Ололовска

Стојаноски: Предлог законот за служба во Армијата не е добро законско решение

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Царовска насила спроведува промени, учениците сакаат хартиени учебници, не ги дискриминирајте децата

Ана Ололовска