ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ го злоупотребува судството за политички прогон

Од:

Од ВМРО ДПМНЕ преку соопштение реагираат на прес конференцијата на Богданка Кузеска од СДСМ.

dobivaj vesti na viber

„Богданка Кузеска доаѓа од партија чиј претседател е амнестиран за криминал. Не видовме никој од СДСМ да побара оставка од Заев.

И во овој момент очекуваме да одговори Богданка Кузеска дали СДСМ ќе пазари од најновата фирма на наследникот на Заев, Душко Заев.

Колку 18 годишници во Македонија може да тераат милионски бизнис?

Се што прави СДСМ е злоупотреба на судството за политички прогон, во ВМРО-ДПМНЕ е нова генерација која ќе донесе промени.

Пресудите во таканеречниот предмет Титаник се потврда дека Димитар Ковачевски продолжува со политиките на Зоран Заев, за злоупотреба на правосудните институции за партиски цели.

Од случајот Титаник може да видиме како функционира системот на изнуда на СДСМ.

Во изминатиов период немаме никаква разрешница за Драги Рашковски, Ден Дончев, Зоран и Вице Заев, ниту бројните други функционери од врвот на власта кои во изминатиов период злоупотребуваа институции.

И сега системот на заплашување и изнуди функционира за да можат Заеви и другите моќници од СДСМ да отвораат фирми и милионски бизниси за да профитираат на грбот на народот.

Паниката во СДСМ е од новата генерација во ВМРО-ДПМНЕ. Луѓе кои се непоколебливи и одлучни да расчистат со криминалот и корупцијата во државата“, се наведува во соопштението.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Арсовска само потврди, ВМРО ДПМНЕ е криминална партија

Ана Ололовска

Каевски: Институциите да ја испитаат улогата на Мицкоски во спорниот тендер

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија, затоа Мицкоски молчи за тендерот од 136 милиони евра

Катерина Павлова-Николовска

СДСМ: Ковачевски со Бајден, Мицкоски со Апасиев, тоа е разликата

Ана Ололовска

СДСМ: Улогата на шпицниот градоначалник Мицкоски во тендерот од 136 милиони евра да се утврди институционално

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Митрески: Со злоупотреби, ВМРО-ДПМНЕ ја одолговлекува работата на комисиите во Собранието на штета на граѓаните

Ана Ололовска