ВМРО-ДПМНЕ Прилеп: Откупот на тутун ќе започне навремено

Од:

„Бескрајно лицемерната политика на СДСМ и нивните коалициони партнери никако да заврши. Вашата лицемерна политика господине Сугарески, политиката на Вашите сопартијци и коалициони партнери, продолжува.

– Вие бевте тој кој не го поддржа законот за субвенционирање на земјоделците и поради Вас повеќе стотини семејства со задоцнување ги зедоа своите субвенции. Затоа Ве информираме да не се грижите околу откупот на тутунот , откупот на тутун ќе започне навремено согласно законските прописи, веднаш по земањето на заверените мостри на тутун.

– Олигарсите на СДСМ се оние кои го уништија македонското земјоделие, тутунопроизводството, сточарството, а денес истите тие преку својот гласноговорник Сугарески повикуваат на подобар живот, поголеми примања, посигурен живот за Вас земјоделците“, изјавија од ВМРО-ДПМНЕ Прилеп.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Ѓорчев: Владата на Димитар Ковачевски направи катастрофа низ цела Македонија во секое село и општина

(ВИДЕО) Мицевски: Власта нема слух за граѓаните во врска со уставните измени

(ВИДЕО) Љутков: Владата дава поддршка само на градоначалниците од СДС

СЗО повикува да прекине субвенционирањето на тутунот, С. Македонија меѓу посочените земји

Ана Ололовска

Алесандар Николоски стана татко, неговата сопруга на свет го донесе Јосиф

А1он

Мицкоски: Во Комисијата за Уставот се зборува Македонија да стане бинационална држава, со два народи и неколку етнички заедници

Орце Костов