ВМРО-ДПМНЕ: Пред УНЕСКО Владата на СДСМ предложи еден закон, пред пратениците испрати друг законски текст

Од:

Зоран Заев и СДСМ со своите лаги ја понижуваат интелигенцијата на народот. Заев најавуваше дека градењето на диво е сопрено, а негови градоначалници ги отвораат објектите, реагира ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на СДСМ како реакција на прес-конференцијата на Наум Стоилковски.

„Пред УНЕСКО Владата на СДСМ предложи еден закон, пред пратениците испрати друг законски текст. Вакво самоволие и непочитување на елементарни морални норми од власта нема никаде.

Дивоградбата на власт мора да се сопре. Избори на Република Македонија и се потребни како никогаш до сега. Граѓаните мора власта на СДСМ да ја казнат. Време на обнова со новата влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ мора да започне.“, се наведува во реакцијата на партијата.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Николов: Триото Заев – Дончев – Филипче на здравството гледаат како на приватна фирма

(ВИДЕО) Арсовски: СЈО нема повеќе кредибилитет

ВМРО-ДПМНЕ: Ако Царовска водеше грижа немаше да го укине додатокот за трето дете

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е на колена, а оваа Влада веќе нема кредибилитет бидејќи тоне во корупција

ВМРО-ДПМНЕ: Атанасов и раководните структури во АХВ не го познаваат законот за ветеринарно здравје

ВМРО-ДПМНЕ: Од проектот МојДДВ најголема корист ќе имаат Заев и оние кои се побогати