ВМРО-ДПМНЕ: Помина една недела откако Мерко е на црната листа на САД, а ДУИ и СДС сеуште го кријат својот миленик и не бараат оставка

Од:

Мерко веќе една недела се крие во глувчешка дупка, избегнува да се појави пред јавноста и медиумите, а за тоа очигледна поддршка има од неговата матична партија ДУИ и нивниот подизведувач во владата СДС велат од ВМРО-ДПМНЕ.

– Од една страна секој ден устите им се полни со САД и ЕУ, а од друга страна кога нашите меѓународни партнери, ќе укажат директно со име и презиме на криминални активности, кои ги сторил нивен сопартиец, тогаш молчат, се кријат и не ги интересира нивното мислење. Дволичноста на ДУИ и СДС е јасна и лесно препознатлива кај граѓаните, кои нема да им простат на следните избори и тие ќе им пресудат. Правдата и одговорноста која ја бараат, ќе ја донесе ВМРО-ДПМНЕ, по формирањето на новата влада, се вели во соопштението од партијата.

Би можело да ве интересира

СДСМ: ДПМНЕ се уплашени од кандидатурата на Пендаровски

Катерина Ѓуровски

Пендаровски е „пишман аџија“ вели ВМРО-ДПМНЕ: Малограѓанско политикантство одговори претседателот

Катерина Ѓуровски

Адеми: Интенцијата на ВМРО-ДПМНЕ е да не се донесе Законот за игри на среќа за да продолжи монополот на една фирма

Стоилковски: Дали Филев, директор на СДС од Радовиш е трговец со дрога во полициски билтен

Николоски: Дали е случајно што РЕК Битола во време на Васко Ковачевски на иста фирма дава два тендери со исти суми, и двата со исти анекси од 20%

Спасовски и Ковачевски од Македонија направија Колумбија, криминалците со кои се сликаа се убиваат обвинува ВМРО-ДПМНЕ