ВМРО-ДПМНЕ: Подобро да падне Заев отколку индустриското производство

Од:

„Индустриското производство драматично падна за 15% во вториот квартал, а Зоран Заев си вози луксузни мотори.

Се очекува поскапување на електричната енергија , а Заеви си делат тендери во РЕК Битола и го полнат со партиски послушници.

Секојдневно десетици граѓани ги губат животите, а стотици го губат здравјето како резултат на ескалацијата на корона кризата, а Заев и Филипче само лажат дека ситуацијата била под контрола“, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

„Освен полнење на сопствените џебови, Заев и неговите соработници не ги интересира ништо друго, а најмалку проблемите на граѓаните.

Наместо капитални инвестиции, проекти и нови фабрики како што ветуваше СДСМ, сведоци сме на рекет, корупција, уцени и нарачани судски одлуки. Тоа е реалната слика за овие луѓе кои повеќе од три години пустошат во државата и при тоа секојдневно ги лажат граѓаните дека државата е на добар пат.

На Република Македонија не и се потребни политичари од типот на Зоран Заев кои освен лаги и манипулации не знаат ништо друго, туку луѓе кои се чесни, стабилни и професионалци во својата област на делување, кои ќе придонесат за подобро утре“, соопштува ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Колариќ: Четири години мрзливиот Шилегов не изгради ниту еден капитален проект, сега на три месеци пред избори мачка очи на јавноста

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Андоновски: Три години Заев лаже за датумот, со него нема европска иднина

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Срамно и бедно е што државата не може да им издаде на граѓаните лични документи

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија нема датум затоа што во ЕУ не сакаат да си имаат работа со криминалците од ДУИ и СДСМ

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Ѓорчев: Итните постапки се три пати поскапи, власта ги пљачка граѓаните со личните документи

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Стоилковски: Се’ ќе поскапи заради расипништво на режимот

Ана Ололовска