ВМРО-ДПМНЕ: Одложувањето на примопредавањето на вакцините е епска брука и неспособност

Од:

Одложувањето на примопредавањето на вакцините кое Владата на Заев го најавуваше 10 дена е дел од епската брука и неспособност велат во соопштение вечерва од ВМРО-ДПМНЕ по објавувањето на информацијата дека доаѓањето на вакцините од Србија е одложено.

„Наместо да се правдаат дека и ова е перцепција, утре чекаме Филипче сам да си ја напише оставката и да ја спаси земјава од епската неспособност и брука. Заев го проби дното. Банда неспособни луѓе управуваат со нашата земја“ – стои во реакцијата од опозициската партија.

Би можело да ве интересира

1092 нови случаи на Ковид-19, починати се 32 лица

Катерина Павлова-Николовска

Ѓорѓија Сајкоски ќе го води изборниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ на локалните избори

Катерина Павлова-Николовска

Министерство за здравство: ВМРО-ДПМНЕ се потсмева со вакцинацијата на граѓаните

Катерина Павлова-Николовска

Костовски: Мицкоски се обиде да саботира полициска акција за да одбрани криминал

ВМРО-ДПМНЕ на нов протест пред Министерството за здравство: Имаме 4150 починати лица, тоа е како да го снема Крушево

Катерина Павлова-Николовска

73 нови хоспитализирани во Скопје, во ковид центрите се лекуваат 1687 лица