ВМРО-ДПМНЕ: Никогаш да не се повтори ваква криминална и антимакедонска власт

Од:

„Никогаш да не се повтори ваква криминална и антимакедонска власт. Никогаш да не се повтори ваков грабеж и распродажба на националните интереси.

Никогаш да не се повтори ваква расипничка, неспособна и измамничка влада. Никогаш да не се повтори Зоран Заев и неговиот криминален картел.

Македонија и нејзините граѓани не заслужуваат да бидат потценувани и казнувани заради арамии кои за пусти пари би се откажале од се што е свето.

Владата на Зоран Заев и крими ликовите околу него падна“, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

„Сега е неопходно обединување за обнова на Македонија. Сега е неопходно секој да излезе и да каже што мисли за Рекет, крвавите тендери, криминалните иновации. Сега е неопходно секој да излезе и да каже што мисли за ниската откупна цена и проблемите со откупот на земјоделските производи, за земјоделците кои во скинати патики работат по нивите додека министерот им доаѓа на протест во брендирана гардероба.

Сега е неопходно секој да излезе и да каже што мисли за милионските задолжувања без ниту една капитална инвестиција.

Сега е време да му се каже на Зоран Заев дека заминува како најголемиот срам на македонскиот народ. Сега е време да им се порача на сите идни корумпирани ликови кои со лаги и измами планираат да дојдат на власт дека народот е мудар и казнува.

На Македонија и требаат чесни и честити политичари. На Македонија и треба обнова“, соопштуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: Во никој случај ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски не може да прават компромиси со јазикот и ликот и делото на Гоце Делчев

СДСМ: Мицкоски да каже кого лаже за Договорот со Бугарија, граѓаните или премиерот Борисов?

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Арсовски: Заев лично ја извади Катица Јанева од затвор да не пропее

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Ѓорѓиевски: Дали по Жарко Пачемски, близок соработник на Жерновски, во МВР се примени и деца на обезбедувачите на Спасовски

Ана Ололовска

ВИДЕО: Пред Борисов наведната глава и договорот важи, во Скопје не важи

Габриела Димковиќ-Мишевска

(ВИДЕО) Мицкоски: Гоце Делчев и јазикот се македонски

Ана Ололовска