ВМРО-ДПМНЕ: На 12 април народот одлучува помеѓу Заев и Македонија

Од:

„Со СДСМ и Зоран Заев Македонија доживува само порази, а граѓаните се разочарани и чекаат ден да си заминат од државата.

Апатијата кај луѓето е резултат на лошите политики во изминативе 2-3 години спроведувани од Зоран Заев.

Зоран Заев ветуваше дека ќе врати 600.000 иселени млади. Три години е на власт, еден човек нема вратено во државата, а дополнително нови се иселуваат. Над 75% од младите кои живеат во Република Македонија се несреќни што живеат овде, а половина од нив преземаат конкретни чекори да ја напуштат државата“, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

„СДСМ вети подобро образование, а најдобриот универзитет во државата, Св. Кирил и Методиј е на 1816 место на Шангајската листа на најдобри универзитети во светот. Универзитети од Африка се пред нас.

Заев вети нови работни места и 500 евра плата, 300 пилоти и што ли уште не. Ги понижи младите и нивната интелигенција.

СДСМ вети живот за сите, а гледаме три години само како се вработуваат децата на функционерите.

Три години гледаме само неуспеси. Три години гледаме само порази. Лошите политики мора да завршат. Апатијата мора да исчезне.

На 12 април народот одлучува помеѓу Зоран Заев и Македонија. Народот ќе ја избере Македонија“, соопштуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Милошоски: Прашање до СДСМ кој го води нивниот правен тим бидејќи таму колку што има функционери и правници толку има различни мислења

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Стоилковски: Се уште не се суспендирани обвинителите и полициските службеници кои земале илјадници евра од сметката на СЈО

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ го повикува Заев да се изјасни за предлогот на Мицкоски

Ана Ололовска

СДСМ: Не успеа намерата на ВМРО-ДПМНЕ да ја врати незаконската аболиција на Иванов

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е за амнестија, затоа што и сам е амнестиран криминалец

(ВИДЕО) Милошоски: Дескоска и Заев се правно неписмени, а ја замараат јавноста една недела со измислен член

Татјана Ташкова