ВМРО-ДПМНЕ: Монструмот Палевски е и последица на токсичната атмосфера и говорот на омраза која непречено ја продуцираше на поткастите

Од:

Убиството на Вања и создавањето на монструмот Палевски е и последица и на лажната недопирливост која Палевски и неговата банда со поткасти ја чувствуваа и работеа непречено, а преку која ширеа токсична атмосфера. Сето ова се случуваше пред лицето на МВР кое поради политичка пресметливост и конекции со оваа групација го амнестираше ваквото однесување, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

„Со години Палевски добива медиумски публицитет каде жигосуваат луѓе и сеат говор на омраза, невистини и шпекулации. Со години Палевски и неговите соработници шиканираат луѓе преку својата емисија, оцрнува луѓе, повикува на тепање и друг вид насилство. Палевски ширеше говор на омраза, располагал со информации добиени од власта, „бомби на СДС“ и тоа поминуваше неказнето. Палевски и неговата банда не можеле досега да функционираат и да поминуваат без санкција, ако зад нив не стои врвот на власта и им се дава лажна претстава за моќ поради кои рекетираа и изнидуваа пари. Оливер Спасовски, како шеф на МВР е одговорен и најповикан зошто со години дозволува Палевски и неговата рекетарскa ориентирана банда да шират токсична атмосфера, да се закануваат и да шиканираат луѓе, но и за неговото бегство. Спасовски не може да се амнестира, зошто со години не презема ништо за санкционирање на Палевски“, тврдат од партијата.

Би можело да ве интересира

Трибина за превенција и сузбивање на меѓуврсничко насилство во организација на ВМРО-ДПМНЕ

(ВИДЕО) УМС постави кутија за донации пред МНР: Искрено сме загрижени за Османи и функционерите на ДУИ чии блиски фирми добиваат милионски тендери, а се жалат дека немаат пари

Арсова Митрова: Да го сопреме иселувањето и намалувањето на бројот на ученици во Неготино

Велјановски: Нема фабрика за автомобили, нема скијачки центар, нема автопат – капиталните проекти за Тетово останаа празни ветувања

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ: Да го потсетиме Стево Пендаровски што е уличен жаргон – покажува дека освен што нема кредибилитет и интегритет тој е и лицемер

Божиновски: СДС и ДУИ два мандати не го завршија автопатот Кичево-Охрид