ВМРО-ДПМНЕ: Ја осудуваме злоупотребата на деца во политичка кампања од страна на Шилегов и СДСМ

Од:

„Петре Шилегов избезумен од слабиот рејтинг кој го има почна да злоупотребува и деца во кампања. Во текот на вчерашниот ден Шилегов се пофали дека исцртал патеки низ Градски парк, па не знаејќи како да го доближи тоа до народот и да добие симпатии за оваа работа која е редовна надлежност на претпријатијата во градот злоупотреби деца кои организирано се сликани од страна на неговите професионални фотографи“, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

„Шилегов треба да каже дали за ова ги користеше училиштата во град Скопје и зошто децата наместо на настава се злоупотребуваат за партиска кампања?

Истовремено ги повикуваме и здруженијата за заштита на децата да го осудат ова однесување на Шилегов, кое претставува организирана злоупотреба на деца во партиски цели.

Апелираме ваквата пракса од страна на СДСМ да запре, и децата да се остават на страна од политиката. Тоа што тие губат нема да го покријат со ништо, но не смее да малтретираат деца да се местат во кадар за сликање“, соопштува ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Ковачки: Заев да си даде оставка и во партијата и во владата

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Заев треба да си поднесе оставка од Влада и од СДСМ, 3 пати добива порака од народот и 3 пати продолжува со лажење и крадење

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Цените во продавница ќе растат и за 50%, горивата ќе надминат 80 денари за литар, а Заев вели тоа е најдоброто

Ана Ололовска

Мицкоски: Вратата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата е широко отворена и за Левица, и за сите други граѓани и партии

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Модуларната во Скопје прокисна, во Тетово изгоре, Филипче мува не го лази

Ана Ололовска

Стоилковски: Петре Шилегов ги загуби изборите, ама постави лифт во дивоградбата